Duolingo | Türkçe Dil Öğrenme Platformu

duolingo-logo

Dil öğrenmek için yapılmış uygulamalar arasında Duolingo’dan iyisi yok. Açık ara en iyi ücretsiz dil öğrenme uygulaması. Bunu PC Magazin ve The Wall Street Journal söylüyor.

Duolingo hangi seviyede olursanız olun İngilizce’yi size eğlenceli bir şekilde öğrenmeyi vaat ediyor. Duolingo’ da konular ilgilerine göre ayrılmış ve kolaydan zora doğru sıralanmış. Herhangi bir konuyu seçerek gelen soruları cevaplıyorsunuz. Cevapları bazen yazarak bazen de konuşarak vermeniz gerekiyor. Doğru cevaplar verdikçe puan kazanıyorsunuz ve yeni konulara geçme hakkı kazanıyorsunuz.

Yanlış işaretlediğinizde ise canlarınız kaybediyor ve tıpkı oyun mantığı gibi herşeye baştan başlamanız gerekiyor. Topladığınız puanları can kazanmak için ya da daha çok puan kazanmak için kullanabiliyorsunuz. Duolingo’da maalesef para geçmiyor yani tamamen ücretsiz.

duolingo-text

İngilizce öğrenmek isteyen biri için arayuz tamamen Türkçe olarak geliyor. Bu da yeni başlayanları teşvik ediyor. İspanyolca, Fransızca, Almanca ve İtalyanca öğrenmek isterseniz de biraz İngilizce bilmeniz gerekiyor. Çünkü bu dillerin alıştırmaları İngilizce üzerinden yürütülüyor.

duolingo-image

Duolingo’yu bilgisayarınızdan kullanabileceğiniz gibi İOS ve Android cihazlarınız için mobil versiyonu da mevcut. Tabii en güzel deneyimi tabletinizle yaşayabileceğinizi hatırlatmakta fayda var.

Kaynak @MarsTAB a teşekkürler….

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>