Love Macbook Pro | Neden mi?

love-macpro

Artık bende Macbook Pro kullanıcısıyım. Uzun zaman oldu o kadar alıştım ki.Macbook Pro nun pek çok özelliğini sevdim. Evdeki Windows makinenin yüzüne bakan yok. Ki hanım bile ben bunu kullanacağım dediği oluyor.

Macbook Pro ya geçişime vesile olan Mhmt Byrm’a buradan bir teşekkür…

Macbook Pro’nun donanımsal yada yazılımsal özelliklerinden ziyade beni etkileyen özellikler şunlar;

Trackpad – “ O da nesi onun adı touchpad değil mi ”
TrackPad süper bir şey. En çok sevdiğim özelliklerinden biri diyebilirim. Magic Mouse‘um olsa da ben TrackPad’den vazgeçemiyorum. Çoklu-dokunuş (multi-touch) kullanımının getirdiği pratikliği Magic Mouse ile yakalayamıyorum. Henüz TrackPad’i tanımayanlar, bence bir yerlerden deneme fırsatı bulsunlar.

apple-trackpad

Tüm işlemleri tek yerden hiçbir tuşa basmadan yapabiliyorsunuz. 1 parmak ile çalıştır, 2 parmak ile scroll yap, 3 parmak ile ekranlar arasında geçiş yap, vs. gerçekten mükemmel bir deneyim!

MagSafe ve Şarj Aleti
MacBook ailesindeki MagSafe sayesinde güvenli ve kolay bir şekilde MacBook’umuzu şarj edebiliyor, klasik şarj adaptörü sorunlarını(taşıma zorluğu ve büyüklük) hayatımızdan çıkarmış oluyoruz.

magsafe

Kolayca sarılabiliyor, kolayca takılabiliyor, manyetik olarak tutunduğu için kablosuna takılsak bile MacBook’tan kolayca ayrılıyor ve zarar görmüyor.

7 saatlik pil ömrü
Böyle bir cihaz olur mu dediğinizi duyar gibi oldum. Evet macbook lar size 7 saatlik pil ömrü sunuyor. Klasik laptoplardaki max. 2 saatlik pil ömründen neredeyse 4 kat fazla.

7-saat-pil-omru

Anında Uyuma / Uyanma & Hızlı Açılma / Kapanma
Ekranı kapatıyoruz Mac’imiz uykuya dalıyor, ekranı kaldırıyoruz Mac’imiz uyanıyor. Açılış kapanış süreleri birkaç saniye ile ifade ediliyor. Windows’ta durum neydi uykudan uyanması için bile 1-2 dk bekliyorduk.

macbook-sleep

Ekran zoom özelliği
İki parmağınızı birbirinden uzaklaştırmanız yeterli. Ekran yakınlaştırma özelliği gerçekten harika…

Kusursuz tasarım
Ve tabii ki mükemmel tasarımı. En ince ayrıntısına kadar düşünülmüş minimal tasarımı ile gerçekten harika…

Burada Steve Jobs’dan bir sözle konuyu bitirelim.
Tasarım sadece nasıl göründüğü ve hissedildiği değildir. Tasarım, “nasıl çalıştığıdır”.

apple-macbook-pro-13-inch

Apple, Mac’lerin donanım ve yazılımını bütünleşik olarak düşünüyor ve kullanıyor. Böylece hem donanımdan hem de yazılımdan, kimsenin faydalanamadığı kadar faydalanıyor ve bu şekilde en iyi ürünleri üretebiliyor.

macbook-pro-designApple-MacBook-Pro-13-inch-image

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>