Facebook | The Social Network – Sosyal Ağ

The Social Network (Sosyal ağ – Facebook) 2010 yılı yapımı bir film. Facebook’ un kuruluş aşamalarını çok güzel bir dille anlatıyor. Mark Zuckerberg’un süreç içerisinde yaşadığı  tüm olayları bu filmle vizyona taşımışlar.

Filmin kapağında “Birkaç düşman edinmeden, 500 milyon arkadaş kazanamazsınız.” yazıyor. Facebook’un henüz yeni iken çektiği belli başlı olağan sıkıntılardan, bir dev hâline geliş sürecine değiniliyor.

Devamını Oku

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Hanımlarınızı üzmeyin. Onlar, ALLAH ‘ü Teâlânın size emanetidir. Onlara yumuşak olun, iyilik edin! [Müslim]

En üstün mümin, hanımına, en iyi, en lütufkâr davranan güzel ahlaklı kimsedir. [Tirmizi]

“Cennet anaların ayakları altındadır.”

Dün kuyulara atılan, horlanan, hakir görülen, toprağa gömülen kız çocuklar efendimizle birlikte değer kazandı.

O bir gece kalkıp eşinden ibadet etmek için izin isteyen bir insandı. “Ya Ayşe müsaade edermisin rabbime ibadet edeyim.”

O, Rabbiyle beraber olmak için bile hanımından müsaade isteyecek kadar incelerden ince bir insandı.

Devamını Oku

Duolingo | Türkçe Dil Öğrenme Platformu

duolingo-logo

Dil öğrenmek için yapılmış uygulamalar arasında Duolingo’dan iyisi yok. Açık ara en iyi ücretsiz dil öğrenme uygulaması. Bunu PC Magazin ve The Wall Street Journal söylüyor.

Duolingo hangi seviyede olursanız olun İngilizce’yi size eğlenceli bir şekilde öğrenmeyi vaat ediyor. Duolingo’ da konular ilgilerine göre ayrılmış ve kolaydan zora doğru sıralanmış. Herhangi bir konuyu seçerek gelen soruları cevaplıyorsunuz. Cevapları bazen yazarak bazen de konuşarak vermeniz gerekiyor. Doğru cevaplar verdikçe puan kazanıyorsunuz ve yeni konulara geçme hakkı kazanıyorsunuz.

Devamını Oku