Pek Çok Okulun Öğretmediği Şey Programlama – Code.org

Bu ülkedeki herkesin bilgisayar programlamayı öğrenmesi gerek.çünkü insana düşünmeyi öğretir.  Steve Jobs

Sloganı ile videoya başlayan Amerika’da okullarda programlama dersi verilmesini sağlamak amacıyla başlatılan Code.org projesi tanıtım videosunda Bill Gates, Mark Zuckerberg, Jack Dorsey ve Bill Clinton gibi isimler yer alıyor. Code.org bilgisayar bilimleri eğitimini teşvik etmek amacıyla hareket eden kar amacı gütmeyen bir organizasyon.

code_org_computer_education

Videoda Mark Zuckerberg, Bill Gates ve Jack Dorsey’in dışında Dropbox’ın kurucusu Drew Houston, Valve’ın kurucusu Gabe Newell gibi kendi yazdıkları kodlar ile kurdukları şirketlerden milyonlar kazanan isimler yer alıyor. Lesley Chilcott tarafından çekilen videoda teknoloji ve spor dünyasının ünlü isimleri çocuklarına kod eğitimi aldırmaları için anne-babaları ve eğitmenleri teşvik ediyor.

Devamını Oku

Clumsy Ninja| Sakar olduğu kadar da eğlenceli – iOS Oyunu

clumsy-ninja-logoTanıtacağım oyunu indirip kurduktan sonra siz de elinizden bırakamayacaksınız !

Ninjayı size AppStore daki açıklama metni ile tanıtayım;

Dokunmatik ekranlarda bir ilk olacak, gelmiş geçmiş en bahtsız ninja Clumsy Ninja ile tanış!

Onu eğit, havalara fırlat, gıdıkla ve hatta vücuduna balonlar bağla. Onunla yapacağın her şey Clumsy Ninja’nın daha becerikli olmasını sağlayacak ve kayıp dostu Kira’yı bulmasına yardımcı olacak.

Clumsy Ninja, yeni nesil etkileşimli karakterlerden! Her defasında kendini tekrarlamadan algılayabilir, hissedebilir, hareket edebilir ve buna uygun tepkiler verebilir. Sürprizlere hazır ol… Eh, bir de lütfen ona iyi bak!

Devamını Oku

Dropbox ta neyin nesi…

dropbox_Mailbox-MergeLafın uzatmadan kısaca tanımlamak gerekirse web ortamındaki flash diskim olarak tanımlayabiliriz.

Lafı eğer uzatırsam aşağıdaki tanım yeterli olacaktır.

Mobil aygıtların hayatımızın vazgeçilmez parçaları olduğu şu günlerde, verilerimizi bir cihazdan diğerine aktarırken zaman kaybettiğimiz bir gerçek. Her ne kadar USB diskler, kablosuz dosya aktarımları vb birçok teknoloji kullanım açısından en basit halini almış olsa da, birden çok cihaz arasında dosya paylaşımı yapmak hala istenilen pratikliğe ulaşamadı.

Şimdilerde bulut teknolojisi(cloud computing) diye bir teknoloji var. Dosya transferinden çok verilerimizi internet ortamına yedeklemeyi hedefleyen bir teknolojidir. Ancak bunu dosya transferi yapmak için kullanabilirsiniz. Bu teknolojinin bir ürünü de dropbox tır.

Devamını Oku

Prezi Nedir? |Harika Sunumlar için Prezi

prezi-logoPrezi, online olarak hizmet veren, alternatif bir sunum programıdır. Sunumlarınıza görsellik kazandıran, zengin içerik sayesinde ilgiyle takip edilen slaytlar oluşturmanızı sağlayan çevrimiçi bir sunum aracıdır.

Tüm sunumlarınızı online ortamda saklayabilir, istediğiniz an üzerinde değişiklik yapabilir hatta davet ettiğiniz kişiler ile birlikte aynı sunum üzerinde çalışıp gösterim yapabilirsiniz. Ayrıca, bütün sunumlarınızı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Prezi, Powerpoint ve benzeri sunum programlarının klasik yöntemlerinden sıyrılarak görsellik ve yaratıcılıkla birleştirilmiş sunumlar hazırlamanıza olanak tanır. Flash animasyonlar, online videolar, fotoğraflar ve Prezi’nin sunduğu diyagramlarla sunumlarınızı daha ilgi çekici hale getirebilir, izleyicilerinize takip edilmesi kolay sunumlarda bulunabilirsiniz. Zoom fonksiyonu ile daha önce görülmemiş bir sunum deneyimini izleyicilerinize yaşatabilir ve her an online olarak tekrar düzenleme şansına sahip olabilirsiniz.

Devamını Oku