Sihirli Elma – Apple ‘ın Sihirli Dünyası

Mac bilgisayarımı ilk aldığımda bu nedir. Windows tan sonra bunu nasıl kullanacağım dedim kendi kendime. Bu süreçte bana yardımcı olan ve neredeyse o günden beri takip etmeyi bırakmadığım bir site. Sihirli Elma‘ya teşekkürler.

sihirli-elma-banner

Bu site içerisinde Mac bilgisayarlarla ilgili ve işletim sisteminin özellikleriyle ilgili herşeyi bulabilirsiniz. Yeni başlayanlar için Mac, Hangi Macbook’u Almalıyım, Soru-Cevap menüleri ile aklınıza takılan sorulara kolaylıkla cevap bulabilirsiniz.

Devamını Oku

Facebook | The Social Network – Sosyal Ağ

The Social Network (Sosyal ağ – Facebook) 2010 yılı yapımı bir film. Facebook’ un kuruluş aşamalarını çok güzel bir dille anlatıyor. Mark Zuckerberg’un süreç içerisinde yaşadığı  tüm olayları bu filmle vizyona taşımışlar.

Filmin kapağında “Birkaç düşman edinmeden, 500 milyon arkadaş kazanamazsınız.” yazıyor. Facebook’un henüz yeni iken çektiği belli başlı olağan sıkıntılardan, bir dev hâline geliş sürecine değiniliyor.

Devamını Oku

Yeni telefonum Galaxy S3

samsung-galaxy-s3-blueUzun bir zaman Galaxy Ace kullandıktan sonra artık S3 e terfi etmiş bulunmaktayım. Biraz araştırma yaptıktan sonra şu aralar bütçeme en uygun f/p ürünü olarak S3 ü seçtim. Kredi kartı taksit sınırlaması gelmeden uygun bir fiyatla, bonuslar, vs. ile artık S3e sahibim.

Ben telefonu aldıktan 1 ay kadar sonra da Android 4.3 Jelly Bean güncellemesinin de gelmesi çok güzel oldu. Şu an itibariyle telefonumdan oldukça memnunum.

Devamını Oku

Video izlerken not alabilir miyim | İşte çözüm VideoNot.es

Videonot.es videoların içine notlar alabilmeniz için hazırlanmış çok basit bir araçtır. Hem videoyu izlersiniz aynı anda not alabilirsiniz. Sadece gmail hesabına sahip olmanız yeterli.

Videonot.es sitesine girip buradan videolarınızı düzenleyebilir ve daha sonra Google Drive’da bulunan alanınıza kaydedebilirsiniz. Ekstra olarak Evernote da hesabınız varsa senkronize ederek kullanabilirsiniz.

videoNot-es-logo

Devamını Oku

eBay | Alışveriş Nasıl Yapılır…

ebay_logoUzun zamandır yazmayı planladığım konulardan birisi de işte bu.

İnsan neden Ebay dan alışveriş yapma ihtiyacı duyar. Benim için en önemli kriter herhalde fiyat olsa gerek. ki Türkiyede ürünün fiyatı 40 lira iken aynı ürünü Çin’den veya Hong Kong dan 5-10 lira arası bir fiyata alabiliyorsunuz. Başka derseniz bol ürün çeşidi ve kargo seçenekleri. Ben genelde “free shipping” ücretsiz kargoyu tercih ediyorum. Nelerde veya ne gibi ürünlerde ücretsiz kargo var derseniz SDHC kart, ipad, iphone, samsung kabloları, bataryalar, hobi malzemeleri(RC helikopter yedek parçaları), telefon kılıfları, vs.

Devamını Oku